Remis seniorów w hitowym starciu z Trojanem Lądek-Zdrój!

Mecz z Trojanem Lądek-Zdrój w ramach 6 kolejki B-klasy (gr.1 Kłodzko) miał być jednym z najważniejszych meczów dla Zjednoczonych w tym sezonie a to dlatego, że w przypadku wygrania nasza drużyna odskoczyła by na sześć punktów od głównego rywala w walce o mistrzostwo ligi zaś w przypadku przegranej sytuacja w tabeli wyrównała by się co spowodowałoby grę zera i unieważnienia naszej wcześnie wywalczonej przewagi. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, podopieczni trenera Rafała Kulpińskiego zremisowali 1:1. Wynik spotkania powinien bardziej martwić przeciwnika aniżeli naszą drużynę ponieważ to oni musieli wygrać mecz by dogonić 3 punkty, które stracili już w pierwszej kolejce (przypominamy, że Lądek przegrał na inaugurację sezonu w Trzebieszowicach 3:2). Remis nie zmienia układu tabeli co po części cieszy trenera oraz cały zespół lecz zdecydowanie niedosyt zostaje i to nie mały. Trzy sytuacje sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał nasz najlepszy snajper Mateusz Ugarenko, nieco później nie trafił czysto piłki głową, po bardzo dobrym dośrodkowaniu Łukasza Kurasza do tego co najmniej po jednej sytuacji miał każdy ofensywny zawodnik naszego zespołu, lecz żadnemu z nich nie udało się zdobyć bramki i przechylić szali zwycięstwa. Z pewnością tego meczu nie mogą zaliczyć do udanych sędziowie spotkania, którzy sprawiali wrażenie gwizdania meczu w jedną stronę, świadczyć mogą o tym przyznane żółte kartki (w konsekwencji jedna czerwona!) zdecydowanie w dużo większej ilości na niekorzyść naszego zespołu, biorąc pod uwagę fakt, że to gospodarze przyjęli bardziej agresywny styl gry. Ciężko było nam kreować grę podczas gdy przeciwnik przeszkadza w sposób niedozwolony czując się przy tym bezkarnie. Być może była to sytuacja jednorazowa, nie świadoma. Nie jest nam dane oceniać i sądzić sędziów, więc na tym zakończymy ten wątek. Wracając do wczorajszych wydarzeń, powinniśmy jak najszybciej wyczyścić głowy i nastawić je na przyszły również ważny mecz z Zamkiem Trzebieszowice, który jako jedyny pokonał Trojan Lądek-Zdrój i wciąż depta naszej drużynie po piętach w tabeli.

Już w najbliższą niedzielę 1 października o godz. 15:00 zmierzymy się z wcześniej wspomnianym Zamkiem Trzebieszowice na własnym stadionie! Serdecznie zapraszamy!

B-klasa: Trojan Lądek Zdrój – Zjednoczeni Ścinawka Średnia 1:1 (1:1)
Bramki:Paweł Skowron (23’) – M.Ugarenko (16’)
Żółte kartki:D.Ziental, Ł.Kurasz, 2xM.Ugarenko.
Czerwona kartka:M.Ugarenko (78’).
Skład Zjednoczonych:95.M.Mihilewicz – 17.A.Sekuła, 8.D.Ziental (46’ 13.T.Berdychowski), 16.J.Bala (c), 2.D.Michałek – 4.M.Kurasz (55’ 15.A.Ziental), 9.P.Buczma, 7.Ł.Kurasz, 14.P.Kochanek (85’ 6.B.Cukla), 5.M.Ziental (75’ 18.J.Biernat) – M.Ugarenko.Niewykorzystani rezerwowi:1.B.Kęska, 3.K.Niedziela, 20.P.Szober, 19.E.Martinkevicius, 21.K.Piątek.