Mistrzowie Województwa ! [64 foto]

Dwa lata temu zajęliśmy miejsce siódme. W zeszłym roku ulegliśmy gospodarzom i musieliśmy cieszyć się z drugiego miejsca. Jednak jak mówi przysłowie „do trzech razy sztuka”. W tym roku to my byliśmy bezkonkurencyjną drużyną i po raz pierwszy w historii zdobyliśmy Mistrzostwo Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS w halową piłkę nożną chłopców do lat 13. Sukces cieszy o wiele bardziej, gdyż byliśmy jedną z niewielu wiejskich drużyn, rywalizując z zespołami z takich miast jak Zgorzelec, Oława czy Ścinawa.

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ [64 foto]

Zjednoczeni po zwycięstwie w turnieju powiatowym jechali do miejscowości Gać koło Oławy po historyczny sukces. Pomimo tego, że w ostatnim czasie trenujemy głównie na boisku trawiastym nasz zespół był pewien, że czeka nas dobry turniej. W losowaniu grup trafiliśmy do wydawać by się mogło silniejszej grupy – z gospodarzami, Zgorzelcem oraz Ścinawą. W drugiej grupie grały zaś takie zespoły jak Prochowice, Jeżów Sudecki, Goszcz oraz Pszenno.

Nasz pierwszy mecz rozegraliśmy ze Zgorzelcem. Spotkanie to, pomimo tego, że rozpoczęliśmy je trochę nerwowo, wygraliśmy 3:1, a pierwszoplanowym bohaterem był Przemek Byszko, który zdobył wszystkie bramki dla naszego zespołu. Przed kolejnym meczem czekało nas zaledwie 15 minut odpoczynku. Drugie spotkanie mieliśmy rozegrać z gospodarzem, jednym z faworytów, drużyną z Oławy. Podopieczni trenera Dawida Ziental grali mądrze w obronie, często kontratakując rywala. Efektem takiej gry były dwie bramki Bartka Biernata. Na chwilę uwagi zasługuje w szczególności drugie trafienie. Bartek wychodząc sam na sam z bramkarzem, minął przeciwnika efektownym zwodem i wpakował piłkę do pustej bramki. Po zwycięstwie z Oławą, potrzebowaliśmy zaledwie punktu, żeby wystąpić w finale. Nasz ostatni mecz rozpoczął się jednak fatalnie dla naszej drużyny. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:1. Zjednoczeni pokazali jednak charakter i wgrali 3:1. Klasycznego hat tricka skompletował Biernat.

W finałowym spotkaniu przyszło mierzyć nam się z drużyną Lotnika Jeżów Sudecki. Zjednoczeni dobrze rozpoczęli finał i wygrywali po bramce Byszki. Niestety wraz z rozpoczęciem drugiej połowy straciliśmy bramkę. W sytuacji poprzedzającej straconą bramkę kontuzji nabawił się Szymon Luberda. Jednak pomimo tego, że zwijał się on na parkiecie z bólu, ani sędziowie ani nasi przeciwnicy nie przerwali gry. Końcówka spotkania to dalsze szukanie kontry przez naszych zawodników i kilka groźnych strzałów z dystansu Lotnika, które to efektownie bronił Arek Berdychowski. Pomimo prób obydwu zespołów mecz zakończył się remisem i czekał nas konkurs rzutów karnych. Do wykonywania „jedenastek” trener desygnował Luberdę, Biernata oraz Byszkę. Wszyscy trzej wykorzystali swoje szanse, pokonując bramkarza mocnymi strzałami pod poprzeczkę. W międzyczasie drugiego karnego wykonywanego przez zawodnika Lotnika obronił Berdychowski i ostatnia jedenastka zawodników z Jeżowa nie była już potrzebna. Pomimo zwycięstwa w turnieju oraz zdecydowanej przewagi (najlepszy atak oraz najlepsza obrona) żaden z naszych zawodników nie zasłużył na nagrodę indywidualną. Najlepszym graczem został uznany zawodnik z Jeżowa, a najlepszym bramkarzem golkeeper z Goszcza . Organizatorzy więc potraktowali te nagrody w formie nagród pocieszenia, jednak to ze złotych medali cieszył się zespół Zjednoczonych!

Turniej zakończył się więc dla nas historycznym zwycięstwem. Było to nasz drugi triumf na szczeblu wojewódzkiego LZS, jednak poprzedni zdobyliśmy w kategorii u15 w roku 2015. Zawodnikom i trenerom gratulujemy oraz życzymy jeszcze więcej zapału do tego co robią. Jak widać ich praca nie idzie na marne.

Skład Zjednoczonych Ścinawka Średnia: A.Berdychowski – J.Fedorowski, Sz.Luberda, B.Biernat (c), P.Byszko, P.Polanowski, K.Bednarczyk, D.Niedziela, P.Staniszewski, B.Wójcik. Nieobecni w dniu dzisiejszym: K.Karpiel, K.Makarewicz, K.Bury. Trener: Dawid Ziental

Spotkania Zjednoczonych:

1. Zjednoczeni – Zgorzelec 3:1 (3xP.Byszko)
  2. Zjednoczeni - Oława 2:0 (2xB.Biernat)
  3. Zjednoczeni – Ścinawa 3:1 (3xB.Biernat)
  4. Finał: Zjednoczeni – Jeżów Sudecki 1:1 k. 3:1 (Byszko, karne: Luberda, Biernat, Byszko)

Klasyfikacja końcowa: 1.Ścinawka Średnia 2.Jeżów Sudecki 3.Goszcz 4.Oława 5.Pszenno 6.Ścinawa 7.Prochowice 8.Zgorzelec