Przegrana pomimo wygranej?

W XXIV kolejce spotkań seniorzy Zjednoczonych podejmowali na własnym boisku lidera rozgrywek Iskrę Jaszkową Dolną. Nasz zespół po dobrym spotkaniu i bramkach Piotra Buczmy i Konrada Luberdy wygrał 2:0 (1:0).
Niestety wszystko wskazuje na to, że nasz zespół w końcowym rozrachunku nie zainkasuje za to spotkanie żadnych punktów. Wszystko to przez pomyłkę związaną z ilością żółtych kartek u jednego z naszych zawodników. Mateusz Ugarenko przeszedł do nas w przerwie zimowej z B-klasowego WLKS Wambierzyce. Nasz Zarząd został poinformowany, że na koncie Mateusza są dwie żółte kartki. Niestety nie doczytaliśmy regulaminu w którym widnieje zapis mówiący o tym, że kartki z niższej ligi się nie przenoszą. My liczyliśmy kartki łącznie z tymi z B-klasy, a co za tym idzie zrobiliśmy pauze Mateuszowi w spotkaniu z Domaszkowem. Później złapał on jeszcze dwie następne żółte, w tym jedną w poprzednim meczu ze Spartą Ziębice. Także wg nas w spotkaniu z Jaszkową miał on 6 żółtych kartek, a wg regulaminu 4 żółte. Popełniliśmy błąd, a za błędy trzeba płacić. Czekamy więc na decyzję Komisji.

A-klasa: Zjednoczeni Ścinawka Średnia - Iskra Jaszkowa Dolna 0:3 v.o.
Spotkanie zweryfikowane jako walkover na korzyść LKS Iskra Jaszkowa Dolna ze względu na grę nieuprawnionego zawodnika w drużynie Zjednoczonych. Strzelcy bramek anulowani, wynik z boiska 2:0 (1:0) również.

Bramki: P.Buczma (43’), K.Luberda (75’). Żółte kartki: J.Biernat, Ł.Kurasz, B.Borkowski. Skład Zjednoczonych: 1.D.Gałek - 15.A.Ziental, 8.D.Ziental, 16.J.Bala, 20.J.Biernat - 14.M.Szydełko (80’ 17.T.Wojciaczyk), 6.B.Borkowski, 10.M.Walkiewicz (c), 9.P.Buczma (90+2’ 2.P.Staniszewski), 11.K.Luberda (85’ 7.Ł.Kurasz) - 18.M.Ugarenko (90’ 4.M.Kurasz). Niewykorzystani rezerwowi: 12.K.Małkowski - 3.D.Fuss, 13.K.Sołtys

Zjednoczeni - Iskra 0:3 v.o.
Spotkanie zweryfikowane jako walkover na korzyść LKS Iskra Jaszkowa Dolna ze względu na grę nieuprawnionego zawodnika w drużynie Zjednoczonych. Strzelcy bramek anulowani, wynik z boiska 2:0 również.

Piotr Buczma, Konrad Luberda

Trojan - LUKS 9:1
3x Michał Poświstajło, 2x Marcin Poświstajło, Marcin Sałdyka, Adrian Jasiówka, Dawid Brandiuk, Wojciech Galiński - Marcin Poświstajło (samobójcza)

Kłos - Bierkowice 1:2