Festiwal nieskuteczności w pierwszym meczu kontrolnym seniorów!

Dość nietypowo bo w środku tygodnia (Środa, 25 lipca) nasi seniorzy udali się na wyjazd do Stronia Śląskiego by rozegrać tam swój pierwszy mecz kontrolny z miejscowym Kryształem. Przed spotkaniem zdawaliśmy sobie sprawę, że rywal ten będzie z wyższej półki a świadczyć może o tym fakt, iż drużyna ze Stronia Śląskiego występuje w lidze okręgowej, w której to nie tak dawno zakończyła sezon na 4 miejscu w tabeli. Żaden z zawodników nie spodziewał się łatwego spotkania, każdy był świadomy jak wymagający będzie to mecz zarówno pod względem piłkarskim jak i fizycznym, bo przypomnijmy, że obie drużyny musiały zmagać się z bardzo wysoką temperaturą, która z pewnością uprzykrzała życie zawodnikom. Mimo srogiego ostatecznego rezultatu 1:4 (1:3) jesteśmy zadowoleni z naszej gry. Przy odrobinie szczęścia i przy lepszym procencie skuteczności naszych ofensywnych graczy wynik mógłby być zupełnie odwrotny a nawet jeszcze wyższy. Z pewnością martwi fakt tylu niewykorzystanych sytuacji podbramkowych bo naprawdę było ich tak wiele, że aż ciężko zliczyć. Nie można było też pominąć straconych bramek, które po raz kolejny tracimy w bardzo naiwny sposób wręcz niedopuszczalny. Mimo przegranej, wracamy z podniesionymi głowami bo w rzeczywistości zagraliśmy solidne spotkanie. Powinniśmy pamiętać również o tym, że był to mecz sparingowy, w dodatku pierwszy w wykonaniu naszej drużyny. Spotkanie te miało na celu pokazać na czym stoimy, jakie są nasze aktualne mocne jak i słabe strony co chyba w ostateczności się udało. Także z tym bagażem informacji zostawiamy trenera, który z pewnością myśli jak i już nie wymyślił tego co zrobić by wyeliminować mankamenty w zespole, które pokazał nam ten oto mecz kontrolny.

Kolejny sparing niestety również zagramy na wyjeździe, lecz tym razem zagramy z ligowym rywalem Łomniczanką Starą Łomnicą. Spotkanie odbędzię się w sobotę (28 lipca) o godzinie 18:00 w Starej Łomnicy.

Sparing: Kryształ Stronie Śląskie – Zjednoczeni Ścinawka Średnia 4:1 (3:1).
Bramka:
Piotr Buczma.
Skład Zjednoczonych: B.Kęska – M.Sworniowski, J.Bala (c), D.Ziental, T.Berdychowski – K. Skowronek, P.Buczma, B. Borkowski, A. Ziental, M.Walkiewicz - K.Sołtys
Na zmiany wchodzili: M.Ugarenko. K. Biernat, K. Górzyński, J. Muła, K. Luberda