Seniorzy wygrali w doliczonym czasie gry!

Mnóstwo emocji przyniosło spotkanie XXI kolejki A-klasy pomięzye Zjednoczonymi Ścinawka Średnia, a LKS Bierkowice. Nasz zespół pomimo znaczącej przewagi nad rywalem przez większą część meczu przegrywał z ostatni drużyną ligi. Zespół z Bierkowic znacząco ułatwił nam zadanie jeżeli chodzi o odrabianie strat, ponieważ od 68 minuty musieli się bronić 9-osobowym składzie. 68 minuta spotkania oprócz dwóch czerwonych kartek przyniosła również niecodzinną na naszych boiskach sytuacje, a mianowicie anulowanie zdobytej bramki przez nasz zespół. W skrócie sytuacja wyglądała następująco: sędzia odgwizduje rzut wolny na lini pola karnego dla naszego zespołu, a za faul zawodnik gości dostaje drugą w tym spotkaniu żółtą kartkę co w konsekwencji skutkuje opuszczeniem przez niego boiska. Zawodnik ten udaje się w kierunku ławki rezerwowych ale sędzie główny nie czekając aż zawodnik opuści plac gry wznawia spotkanie. W momencie tym bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego bramkę zdobywa Marek Walkiewicz. Sędzia wskazuje na środek boiska. Sytuacja ta doprowadziła do protestu drużyny gości, gdyż jak słusznie zauważyli ukarany zawodnik nie opuścił placu gry. Podczas protestów drużyny z Bierkowic kolejny zawodnik zostaje ukarany czerwoną kartką, a sędzia anuluje swoją wcześniejszą decyzję, wracając do ponownego rozpoczęcia gry z rzutu wolnego (!). Po ponownym rozpoczęciu gry z rzutu wolnego Zjednoczeni po raz kolejny doprowadzją do wyrównania. Tym razem Marek Walkiewicz podaje do Marcina Ziental, a ten nie daje szans bramkarzowi gości. Do końca spotkania pozostało więc 22 minuty, mamy wynik 1:1, a na boisku sytuacja kadrowa wynosi 11-9 na korzyść naszego zespołu. Zjednoczeni z każdą minutą coraz mocniej napierają jednak nie są w stanie przebić się przez obronę gości. Na domiar złego w 80 minucie drugą rzutą kartkę otrzymuje zdobywca bramki dla naszego zespołu Marcin Ziental, który musi opuścić boisko. Zjednoczeni przez ostatnie 10 minut dalej nie mogą znaleźć drogi do bramki. Goście starają się jak najwięcej zabierać czasu gry, co chwilę leżąc na murawie. Sędzia główny dolicza 7 minut. Na 2 minuty przed końcem udaje nam się zdobyć bramkę - na strzał za szesnastki zdecydował się Piotrek Buczma, a piłka pod rękami bramkarza wpada do siatki. Po rozpoczęciu gry LKS próbuje doprowadzić do wyrównania, jednak po przejęciu przez nasz zespół w sytuacji 2 na 1 znaleźli się nasi napastnicy, a formalności dopełnił Kacper Kancelarz. Spotkanie kończy się wynikiem 3:1.

A-klasa: Zjednoczeni Ścinawka Średnia – LKS Bierkowice 3:1 (0:1). Bramki: M.Ziental (68’), P.Buczma (90+5’), K.Kancelarz (90+6’) - (24’). Żółte kartki: 2xM.Ziental, M.Walkiewicz. Czerwona kartka: M.Ziental (80’). Skład Zjednoczonych: 1.B.Kęska – 8.D.Ziental (60’ 3.M.Sworniowski), 20.J.Biernat, 16.J.Bala (70’ 13.T.Berdychowski), 5.M.Ziental - 4.M.Kurasz (65’ 15.A.Ziental), 11.M.Walkiewicz (c), 7.Ł.Kurasz, 6.B.Borkowski (70’ 10.B.Kowalczyk) - 9.P.Buczma, 17.K.Kancelarz (90+6’ 18.K.Kułyk). Niewykorzystani rezerwowi: 95.M.Mihilewicz