Podsumowanie seniorów - jesień 2023.

Sezon 2023/2024 jest dla nas drugim z rzędu który rozpoczynamy z trenerem Romanem Borkowskim na ławce. Po bardzo dobrej rundzie rewanżowej sezonu 22/23 podchodzimy do nowych rozgrywek z dużym entuzjazmem. Z zespołem nie pożegnał się praktycznie nikt, a do rozgrywek w naszym klubie zgłoszeni zostali zawodnicy z przeszłością w lidze okręgowej i IV lidze - Łukasz Kamiński oraz Bartłomiej Biernat. Z Łomniczanki Starej Łomnicy przychodzi również Kacper Kot, a z Hutnika Szczytna Jakub Mastalerz.
Początek rundy to trudny wyjazd do Stronia Śląskiego. Przed meczem remis na boisku spadkowicza można byłoby brać w ciemno, jednak po rozegraniu 90 minut w upalnym słońcu pozostał niedosyt, że nie udało się zgarnąć pełnej puli. Dwie bramki dla naszego zespołu zdobył powracający do naszego zespołu Bartek Biernat. W drugiej kolejce mierzymy się Unią Złoty Stok. W spotkaniu od pierwszej minuty występuje w naszym zespole Łukasz Kamiński. Niestety po błędzie naszych obrońców w 5 minucie spotkania Łukasz w akcji ratunkowej fauluje przeciwnika za co zostaje ukarany czerwoną kartką. Gra w 10-osobowym składzie przy wysokiej temperaturze mogła się dla nas skończyć w okropny sposób. O dziwo nasz zespół wygląda bardzo dobrze na tle przeciwnika grającego w przewadze i do przerwy udaj się nam utrzymać bezbramkowy remis.Po przerwie goście dość szybko strzelają bramkę, a z naszej drużyny schodzi powietrze. Mimo stracenia 4 bramek spotkanie zdecydowanie na plus. Pierwsze zwycięstwo odnosimy na boisku w Kudowie Zdrój. Spotkanie ze spadkowiczem bez historii. Ozdobą spotkania była zdecydowanie bramka Jacka Bali. Czwarta kolejka to spotkanie u siebie z Kłosem Laski. Niestety po raz kolejny dość szybko gramy w osłabieniu po czerwonej kartce Marka Walkiewicza. Goście nie są w stanie nam zagrozić, a my nie wykorzystujemy kilku sytuacji. Szkoda straconych punktów. Wyjazd do Lądka Zdrój układa się nam znakomicie. Szybko prowadzimy po bramkach Mastalerza i Kota. Bramka stracona przed przerwą podcina jednak skrzydła, a po zmiania stron gospodarze dokładają trzy trafienia. Pomiędzy 6, a 10 kolejką wygrywamy 4 spotkania, a jedno remisujemy. Zwycięstwa z Burzą Dzikowice, ATS Wojbórz i Hutnikiem Szczytna to mecze bez większej historii. Na swoim boisku pokonujemy Iskrę Jaszkowa Dolna, a w Domaszkowie remisujemy ze Śnieżnikiem 2:2. W spotkaniu z zespołem z Domaszkowa dochodzi do wykluczeń kolejnych naszych zawodników. Dość kontrowersyjna czerwona kartka Bartka Biernata oraz wykluczenie Mateusz Gajewskiego. Kolejka nr. 11 to długo wyczekiwane derby z MLKS Radków. Spotkanie z beniaminkiem rozgrywane jest na naszym boisku jednak to nasz zespół jest gośćmi tego spotkania. Licznie zgromadzeni kibice obejrzeli łącznie 12 bramek, a połowa z nich była autorstwa najlepszego strzelca rozgrywek Krzysztofa Wiśniewskiego z MLKSu. Niestety od spotkania z Radkowem nie dopisujemy do swojego konta już żadnych punktów. Porażki u siebie z Łomniczanką i Unią Bardo kończą się zwycięstwami gości. Szczególnie spotkanie z Łomnicą jest dla nas bolesne ponieważ Zjednoczeni zdominowali swojego rywala, ale nie potrafili wykorzystać żadnej ze stworzonych sytuacji. Wyjazdowe spotkanie w Polanicy Zdrój przegrywamy wysoko i jest to zdecydowanie najsłabszy mecz w naszym wykonaniu w tej rundzie. W ostatnim spotkaniu na trudnej nawierzchni przegrywamy z Pogonią Duszniki Zdrój, a najlepiej w naszym zespole zaprezentował się wracający do bramki Bartosz Kęska.
Co przyniesie zbliżająca się wielkimi krokami wiosna? Trudno powiedzieć. Jesienią pomimo wzmocnień na papierze, ciężko było mówić o wzmocnieniach na boisku. Z nowych zawodników jedynie Kacper Kot wywalczył miejsce w podstawowym składzie. Jakuba Mastalerz oraz Łukasza Kamińskiego od wsparcia nas w treningach i spotkaniach wstrzymywały obowiązki zawodowe, a Bartek Biernat walczył z kontuzją oraz wykluczeniem w spotkaniu z Domaszkowem. Do tego na boisku tylko dwukrotnie zobaczyliśmy w naszym zespole Dawida Kęskę, czyli gracza którego obecność w naszej drużynie miała duży wpływ na wyniki osiągane wiosną. Z gry w naszym zespole po spotkaniu z Burzą Dzikowiec zrezygnował również Szymon Kowalczyk.
Na chwilę obecną rozpoczęliśmy przygotowania do rundy wiosennej, a jaki będzie efekt przygotowań dowiemy się w marcu.