Halowe sukcesy naszych zawodników!

W ostatnim czasie nasi zawodnicy reprezentowali Zespół Szkół w Ścinawce Średniej w zawodach w halową piłkę nożną w turniejach organizowanych przez LZSy. Podopieczni trenerów Dawida Ziental i Romana Borkowskiego mogą pochwalić się znaczącymi osiągnięciami na szczeblu powiatowym oraz wojewódzkim.

W dniu 7 listopada 2014 na hali sportowej w Ścinawce Średniej chłopcy z ścinawskiego gimnazjum (rocznik 1999 i młodsi) wygrali finał powiatowego turnieju LZS w piłkę nożną halową chłopców. Zespół złożony w szczególności z zawodników na co dzień reprezentujących nasz klub wygrał z zespołem ze Ścinawki Dolnej oraz zremisował z drużyną z Wojborza, co w końcowym obrachunku pozwoliło zwyciężyć w całym turnieju i awansować do rozgrywek wojewódzkich. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Kacper Sołtys, a nasz zespół wystąpił w następującym składzie: P.Siemiątkowski - K.Luberda, K.Sołtys, A.Sekuła, K.Kancelarz, J.Biernat, D.Kurasz, P.Zalewski

Parę dni później, tj. 29 listopada nasz zespół udał się na finał wojewódzki do Chocianowa (koło Lubina). Na miejscu naszym zawodnikom przyszło się zmierzyć z większą liczbą zespołów ze zdecydowanie większych miejscowości niż nasza. W grupie pokonaliśmy zespół ze Zgorzelca oraz Pogoń Wleń i przegraliśmy z zespołem z Lubina. Wyniki pozostałych spotkań jednak ułożyły się dla nas bardzo szczęśliwie co pozwoliło awansować nam z pierwszego miejsca do finału. W finale po bramkach Kancelarza i Luberdy pokonaliśmy APN Oława 2:1 i po raz pierwszy w historii szkoły i naszego klubu nasi zawodnicy cieszyli się ze zwycięstwa w turnieju na poziomie wojewódzkim w piłkę nożną halową. Najlepszym zawodnikiem tego turnieju został kapitan naszego zespołu - Konrad Luberda, a nasz zespół wystąpił w następującym składzie: S.Sobczak - K.Luberda, K.Kancelarz, A.Sekuła, K.Sołtys, J.Biernat, O.Herba, D.Kurasz, P.Zalewski.

W dniu wczorajszym tj. 28 luty 2015 młodsi koledzy naszych mistrzów województwa, tj chłopcy z podstawówki (rocznik 2002 i młodsi) powtórzył wyczyn starszych kolegów i również zwyciężył w w finale powiatowym na hali Zespołu Szkół w Wojborzu. Tym razem nasz zespół za przeciwnika miał wyłącznie zespół gospodarz - drużynę wystawioną przez Zespół Szkół w Wojborzu. Pomimo nerwowego początku naszym zawodnikom udało wygrać się 1:3 i zwyciężyć w tym skromnie obsadzonym turnieju. Oprócz pamiątkowego pucharu nasi zawodnicy zdobyli możliwość reprezentowania Powiatu Kłodzkiego na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w przyszłą sobotę w Środzie Śląskiej. W turnieju nie przyznawano co prawda nagród indywidualnych ale na szczególną pochwałę zasłużył Gabriel Lechman - zdobywca dwóch bramek. W Wojborzu wystąpiliśmy w następującym składzie: G.Bereda - B.Bednarczyk, J.Makarewicz, M.Radomiński, D.Kurasz, P.Byszko, R.Małek, M.Niechaj, G.Lechman.