Udana inauguracja w Lidze Okręgowej Juniorów!

W dniu wczorajszym podopieczni trenera Borkowskiego oraz asystentów Dawida oraz Marcina Ziental rozegrali pierwszy mecz w Lidze Okręgowej Juniorów. Aby ponownie ujrzeć zespół Zjednoczonych na boiskach okręgu Wałbrzyskiego kibice musieli czekać aż 6 lat! Nasi chłopcy rozpoczęli mecz z wysokiego C, podeszli do niego bardzo ambitnie walcząc o każdą piłkę oraz każdy metr boiska! Niestety w 23 minucie spotkania gospodarze ostudzili nasz zespół strzelając bramkę po niepotrzebnym błędzie w obronie. Pechowa bramka przyniosła zamieszanie na boisku wśród naszych zawodników, którzy oddali inicjatywę rywalom. Na szczęście nie trwało to długo, chłopcy dość szybko się pozbierali i już w 28 minucie po wrzutce z rzutu rożnego pięknym strzałem głową popisał się kapitan Adrian Sekuła! Kolejny raz drużyna Zjednoczonych przejęła kontrolę na boisku. Idąc za ciosem w 35 minucie po indywidualnym "rajdzie" bramkę strzelił Piotr Buczma dając ważne prowadzenie, tuż przed gwizdkiem na przerwę. Druga część spotkania to dalsze napieranie naszego zespołu, co w rezultacie przyniosło nam dwie kolejne bramki. W 48 minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Piotr Szober, który jednocześnie sprawił sobie idealny prezent urodzinowy! Nieco później bo w 55 minucie wynik na 4:1 podwyższył Kacper Sołtys. Wydawało się, że mecz będzie już jednostronny i skończy się wysokim wynikiem, lecz na nieszczęście trzy minuty po bramce Sołtysa, gospodarzom udało się temu zapobiec strzelając bramkę po kontrze. Od tego momentu gra stała się bardziej wyrównana, lecz to znowu Zjednoczeni okazali się górą - w 70 minucie po bardzo dobrze wykonanym kontrataku bramkę strzelił Kacper Kułyk! O dziwo ostatnie 20 minut napierali gospodarze, co przyniosło im bramkę honorową w ostatniej minucie gry po zamieszaniu w polu karnym. Trzeba dodać, że spotkaniu towarzyszyła wysoka temperatura, niemalże w samo południe, a chłopcy dając z siebie wszystko nie byli w stanie kontrolować meczu przez całe 90 minut!
Cieszymy się z ciężko wywalczonych 3 punktów, z dobrej gry i z dobrego startu w lidze co tylko pomoże umocnić motywację do dalszej ciężkiej pracy całego zespołu!

Link do zdjęć z meczu:
Link do nagranej bramki z rzutu wolnego:

OJ: Piławianka Piława Górna - Zjednoczeni Ścinawka Średnia 3:5 (1:2)
Bramki:  A.Sekuła,  P.Buczma,  P.Szober,  K.Sołtys,  K.Kułyk
Kary:  K.Zabłocki  K.Sołtys
Skład Zjednoczonych: 66.S.Pachla - 6.M.Woronowicz, 11.J.Biernat, 4.A.Sekuła, 18.K.Kułyk - 8.P.Szober, 2.B.Borkowski 9.P.Buczma, 10. K.Sołtys, 16.K.Zabłocki (46' 14.M.Sabatowski)  - 17. K.Kancelarz (80' 15.R.Pawlata)