Trampkarze mistrzem Podokręgu!

W ubiegłą sobotę odbył się turniej finałowy Podokręgu Piłki Nożnej w Kłodzku w kategorii wiekowej trampkarz. W turnieju który odbył się na płycie naszego boiska wzięły udział trzy zespoły, mistrzowie poszczególnych grup - Pogoń Duszniki Zdrój (bilans w grupie 5-0-0, 21-1), Orzeł Ząbkowice Śląskie (4-1-0, 31-6) oraz gospodarze Zjednoczeni Ścinawka Średnia (5-1-0, 82-2). Kolejność spotkań została rozlosowana przed turniejem w siedzibie PPN. Według terminarza turniejowego który został udostępniony parę dni wcześniej wiedzieliśmy, że czekają nas dwa mecze pod rząd. Nie spodziewaliśmy się jednak, że spotkania zaplanowane zostały jako mecze pełnowymiarowe (!). Zarówno naszym zawodnikom jak i drużynie Pogoni Duszniki Zdrój dane było więc zagrać 140 minut bez dłuższej przerwy (5 minutowe przerwy między połowami spotkania oraz 10 minutowa pomiędzy meczami). Jedynie Orzeł który wylosował mecz nr.1 oraz nr.3 mógł złapać oddech przez 70 minut.Jesteśmy w stanie zrozumieć konieczność rozegrania turnieju w jednym terminie, jednak nie rozumiemy dlaczego spotkania nie zostały skrócone (unifikacja rozgrywek itd.)?
W pierwszym spotkaniu zmierzyły się ze sobą drużyny Pogoni i Orła. Mecz był niezwykle wyrównany, a bramkę na wagę zwycięstwa w końcówce spotkania zdobyła drużyna z Ząbkowice.
Drugi mecz to pojedynek gospodarzy z podmęczoną Pogonią. Zjednoczeni szybko ustawili sobie mecz zdobywając dwie bramki (Polanowski i Biernat). Przed przerwą emocje mógł zabić Przemek Byszko, jednak dwukrotnie pomylił się w dogodnych sytuacjach pod bramką. Co nie udało się gospodarzom udało się gościom, którzy zdobyli bramę kontaktową z rzutu karnego.Po przerwie Zjednoczeni po raz kolejny dwukrotnie ugodzili zespół z uzdrowiska. Tym razem nie pomylił się już Przemysław Byszko. Po zdobyciu tych bramek, trener dał odpocząć kluczowym graczom,wpuszczając zawodnikówrezerwowych. Sytuację tę wykorzystali goście, którym resztką sił udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę.
W ostatnim spotkaniu Zjednoczeni zmierzyli się z Orłem Ząbkowice Śląskie. Zespół z Ząbkowic dosyć szybko rozpoczął strzelanie, ponieważ już w 11 minucie wyszedł na prowadzenie, a niespełna dwie minuty później prowadził już 2:0. Zjednoczeni po straconych bramkach zaczęli coraz odważniej atakować i wiadome było że "w końcu coś wpadnie". Do przerwy jednak wynik się nie zmienił. Po zmianie stron Zjednoczeni zdobyli bramkę kontaktową. Świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Bartek Biernat, a niespełna minutę później udało się wyrównać . Tym razem Kamil Liberda zdecydował się na akcję indywidualną którą zakończył golem. W końcówce spotkania Zjednoczeni ostatkiem sił bronili remisu i wszystko wskazywało, że uda im się dowieźć wynik do końca spotkania. Niestety na 15 minut przed końcem na strzał rozpaczy zdecydował się zawodnik przyjezdnych, któremu to udało się zaskoczyć naszego bramkarza. Zjednoczeni po raz kolejny musieli więc gonić wynik. Wtedy to do ataku został przesunięty Biernat. Roszada w składzie okazała się strzałem w dziesiątkę. W 61 minucie zawodnik ten po indywidualnej akcji został sfaulowany w polu karnym , po czym osobiście doprowadził do remisu, pewnie wykorzystując jedenastkę. Po strzelonej przez nas bramce z drużyny przyjezdnej zeszło powietrze i wiadome było, że spotkanie zakończy się zwycięskim dla nas remisem. Po końcowym gwizdku to właśnie zespół gospodarzy cieszył się ze zwycięstw w turnieju!

W turnieju nasz zespół reprezentowali następujący zawodnicy: A.Berdychowski, J.Bury, B.Biernat, P.Polanowski, K.Bednarczyk, K.Liberda, M.Trzyna, D.Szuber, P.Byszko, P.Staniszewski(c), D.Niedziela, J.Fedorowski, B.Łaszczuk, M.Kowal, T.Byszko, S.Misiński, trenerzy: D.Ziental, M.Ziental. Ponadto do zdobycia mistrzostwa przyczynili się również nieobecni na turnieju: Sz.Luberda, Sz.Jarosz, D.Szymański

Mecz nr.1 Pogoń Duszniki Zdrój – Orzeł Ząbkowice Śląskie 0:1 (0:0)

Mecz nr.2 Zjednoczeni Ścinawka Średnia – Pogoń Duszniki Zdrój 4:2 (2:1). Bramki: 2xP.Byszko (50’, 53’), P.Polanowski (9’), B.Biernat (18’) - (32’ – rzut karny, 60’). Skład Zjednoczonych: 1.A.Berdychowski – 16.J.Bury, 10.B.Biernat, 13.J.Fedorowski (20’ 14.D.Niedziela), 7.K.Bednarczyk, 18.K.Liberda (36’ 24.M.Kowal) – 3.M.Trzyna (45’ 17.T.Byszko), 5.D.Szuber (50’ 15.S.Misiński), 6.P.Byszko, 9.P.Staniszewski (c) - 8.P.Polanowski (50’ 4.B.Łaszczuk)

Mecz nr.3 Zjednoczeni Ścinawka Średnia – Orzeł Ząbkowice Śląskie 3:3 (0:2). Bramki: 2xB.Biernat (40’ – rzut wolny, 61’ – rzut karny), K.Liberda (41’) - (11’, 13’, 55’). Skład Zjednoczonych: 1.A.Berdychowski – 16.J.Bury, 10.B.Biernat, 8.P.Polanowski, 7.K.Bednarczyk, 18.K.Liberda – 3.M.Trzyna, 5.D.Szuber, 6.P.Byszko, 9.P.Staniszewski(c) - 14.D.Niedziela. Niewykorzystani rezerwowi: 13.J.Fedorowski, 4.B.Łaszczuk, 24.M.Kowal, 17.T.Byszko, 15.S.Misiński