Smutny 'ostatni mecz' Zjednoczonych!

W dniu 28 czerwca 2016 na Hali Sportowej w Ścinawce Średniej odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze zarządu oraz członków Klubu Sportowego Zjednoczeni Ścinawka Średnia.

Podczas zebrania, prezes klubu Stanisław Borkowski przedstawił licznie zgromadzonym członkom zarządu, członkom klubu oraz rodzicom naszych zawodników (a dokładnie tylko jednemu rodzicowi!) i zaproszonym gościom (niestety pomimo zaproszenia nie pojawił się Burmistrz Jan Bednarczyk) - łącznie ok.35 osobom, sprawozdanie z działalności klubu z okresu 2012-2016. Po wygłoszonym sprawozdaniu prezesa, Stanisław Borkowski oznajmił wszystkim zebranym, że rezygnuje z pełnionej od 38 lat funkcji, jednak w przypadku wyboru nowego zarządu, będzie dalej wspierał działania Zjednoczonych. Niestety nikt z obecnych nie zdecydował się na przejęcie funkcji prezesa klubu. Taki stan rzeczy był jednoznaczny z decyzją o rozwiązaniu klubu. Zadecydowano również, że obecny sprzęt sportowy oraz zawodnicy, zostaną przekazani na rzecz Stowarzyszenia Hejszowina, działającego przy GCKSiT w Radkowie. Dyrektor GCKSiT Marek Kusiakiewicz oraz dyrektor Zespołu Szkół w Ścinawce Średniej Roman Borkowski oznajmili, że w najbliższym okresie dołożą wszelkich starań w celu utworzenia Gminnego Młodzieżowego Klubu Sportowego, aby nasi zawodnicy mogli dalej trenować i rozwijać się. Zebranie organizacyjne w sprawie utworzenia klubu zaplanowane zostało na najbliższy poniedziałek 4 lipca, na godzinę 10:00 na hali sportowej w Ścinawce Średniej.