Reorganizacja rozgrywek trampkarzy

W dniu wczorajszym na stronie laczynaspilka.pl oraz na naszym klubowym koncie w systemie Extranet (system obsługujący rozgrywki piłkarskie w których występują nasze zespoły) pojawił się terminarz trampkarzy na rundę wiosenną. W terminarzu po krótkiej analizie dostrzegliśmy jedną zmianę - w przeciwieństwie do rundy jesiennej, tym razem w terminarzu trampkarzy brakowało lidera rozgrywek - zespołu Zamka Gorzanów, a w jego miejsce wpisana został pauza.

Znając dobrą organizację w klubie z Gorzanowa od razu wykluczyliśmy rozwiązanie zespołu, który to w ostatnim czasie odnosił coraz to lepsze wyniki. Szukając rozwiązania udałem się na stronę Zamku. Właśnie tam dowiedzieliśmy się dlaczego zespołu z Gorzanowa nie ma już w "terenówce"

Po 5 latach gry w najniższej klasie rozgrywkowej przyszedł czas na postawienie poprzeczki wyżej, poprzez możliwość występóww III Lidze Okręgowej Młodzika oraz III Lidze OkręgowejTrampkarza. Według regulaminu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej na sezon 2015/2016 rozgrywki młodzieżowe będą rozgrywane systemem I- rundowym. Zarówno w przypadku trampkarzy jak imłodzikówzostałautworzona I Liga Dolnośląska, II Liga Dolnośląska, III Liga Okręgowa oraz IV Liga Terenowa.O przyjęciu drużyny do rozgrywek klasy okręgowej decydowałow pierwszej kolejności zajęte miejsce wrundzie jesiennej sezonu 2015/2016r. (http://lkszamekgorzanow.futbolowo.pl)(pisownia oryginalna)

Naszym jesiennym przeciwnikom serdecznie gratulujemy awansu i jednocześnie ubolewamy, iż nie będzie dane nam zmierzyć się z tym zespołem na wiosnę. Pomimo dwóch porażek naszych trampkarzy z Zamkiem, spotkania te dały nam o wiele więcej dobrego niż znaczące wygrane ze słabszymi i młodszymi drużynami. Dziękujemy i życzymy powodzenia.

Jednocześnie, w tym miejscu chcielibyśmy nadmienić iż w naszym klubie nikt nie wiedział o tym że taka reorganizacja i możliwość awansu będzie możliwa. Ciężko powiedzieć czy taka świadomość pozwoliłaby nam na większą mobilizację i podjęcie próbyzagrożenie zespołowi z Gorzanowa w awansie. Jednakże na przyszłość taka informacja byłaby dla nas znacząca (chciałbym nadmienić, że osobiście nie zapoznałem się regulaminem rozgrywek przed rozpoczęciem rozgrywek trampkarzy i jeżeli taka informacja była zawarta w regulaminie to wina leży tylko wyłącznie po naszej stronie).

Według informacji które udało nam sie uzyskać od przedstawiciela Podokręgu Piłki Nożnej Kłodzko, runda wiosenna będzie niczym nowy sezon dla naszych trampkarzy. Rozgrywki jesienne w takim razie zakończyliśmy na trzecim miejscu w tabeli , gdyż za nie rozegrany mecz z Odrodzonymi Szalejów Dolny przyznany został obustronny walover.