Piłkarska Kadra Czeka na 5! [37 foto]

Dwa tygodnie temu wydawało się, że Zjednoczeni pożegnali się z turniejem Piłkarska Kadra Czeka po zawodach na poziomie Powiatu. Wtedy to po festiwalu nieskuteczności naszej drużyny musieliśmy uznać wyższość drużyny z Kłodzka, przegrywając 1:2. Na tydzień przed Wojewódzkim Finałem PKC, zespół z Kłodzka zrezygnował z wyjazdu do Oławy, w związku z czym możliwość reprezentowania Powiatu Kłodzkiego i Ząbkowickiego przypadła naszej drużynie. Zespół prowadzony przez trenera Dawida Ziental udał się do Oławy w 16 osobowym składzie, złożonym w szczególności z zawodników występujących w drużnie trampkarzy Zjednoczonych. W tym roku turniej PKC dedykowany był w szczególności dla zawodników z roczników 02-03. Warto podkreślić, że ponad połowa naszego zespołu, która pojechała do Oławy to zawodnicy z rocznikó 04-05 (!). Fakt, że byliśmy jedną z najmłodszych drużyn nie wpłyną negatywnie na wynik końcowy. Nasi zawodnicy zostawili na boisku dużo zdrowia, a ich odważna gra defensywna, przykuła uwagę lokalnych obserwatorów. W grupie zmierzyliśmy się z zespołami Ścinawy (0:0), Zgorzelca (0:0), oraz bezkonkurencyjnym Żmigrodem (0:3). Aby awansować do najlepszej czwórki turnieju zabrakło nam jednej zdobytej bramki. Po turnieju, zarówno zawodnicy jak i trener zgodnie przyznali, że podobnie jak w rozgrywkach halowych, z roku na rok, zajmować będą coraz wyższe pozycje. A jaki drzemie w nich potencjał, pokzali już teraz, zajmując bardzo dobre, 5 miejsce w ośmiozespołowej stawce.

Skład Zjednoczonych: G.Bereda - Sz.Luberda, M.Radomiński, J.Makarewicz (c), M.Jakubowski - P.Staniszewski, J.Mastalerz, B.Kowalczyk, B.Bednarczyk, J.Bury - B.Biernat. Rezerwowi: A.Berdychowski - D.Szuber, B.Wójcik, J.Fedorowski, D.Niedziela. Trener: D.Ziental. W finale wojewódzkim z różnych przyczyn nie mogli wziąć udziału: D.Szeląg, D.Kurasz, W.Rapanowicz, P.Byszko, P.Polanowski

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ [37 foto]