Filia Śląska Wrocław w Gminie Radków.

W ostatnim czasie sporo pozmieniało się w naszej gminie jeżeli chodzi o piłkę nożną. Główną przyczyną zmian jest upadek naszego miejscowego rywala, a zarazem partnera MLKS Radków. Jak dobrze wiadomo obecny zarząd klubu z Radkowa zrezygnował z prowadzenia zespołu i ze względu na brak osoby która poprowadziłaby dalej klub podjęto decyzję o rozwiązaniu.

Miejscowe władze, aby ratować futbol dziecięcy i młodzieżowy w Radkowie postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Z inicjatywy GCKSiT w Radkowie postanowiono zawiązać nowy klub który to pod szyldem Akademii Śląska Wrocław i w oparciu o sprzęt pozostały po MLKS'ie ma szkolić zawodników w dwóch grupach wiekowych - orlik i młodzik.

Ktoś mógłby powiedzieć, że powstanie klubu ukierunkowanego na szkolenie młodzieży będzie dla nas konkurencją i pisanie newsów na ten temat na naszej stronie jest bezzasadne. Jednakże zarówno sztab trenerski jak i zarząd naszego klubu, który również szkoli wyłącznie młodzież, nie traktuje radkowskiego klubu jako konkurencja. W naszym klubie obecnie funkcjonują zupełnie inne grupy tj. trampkarz i junior starszy. Prowadzone są także zajęcia w kategorii wiekowej młodzik/orlik jednak jeżeli w naszej miejscowości dalej będzie zapotrzebowanie na taką grupę to nie zamierzamy jej likwidować. Zdecydowanie bardziej nastawiamy się na współpracę niż na konkurencję.

Nowo powstałym drużynom z Radkowa życzymy powodzenia i wytrwałości oraz mamy nadzieję, że niebawem spotkamy się na ligowych boiskach lub miejscowych orlikach!